השימושים לארון כיבוי אש

כאשר פורצת שריפה בבניין מגורים או במקום עבודה, יש למהירות הטיפול בה חשיבות מכרעת. כאשר השריפה רק מתחילה, ניתן עוד להשתלט עליה גם באמצעים ביתיים, ולא רק על ידי המתנה לכוחות כיבוי האש שיגיעו למקום.

אמצעים להגנה מפני אש כמו מטפים, גלאי עשן, זרנוקים וגלגלונים, יכולים למנוע נזקים כבדים לבריאות ולרכוש, וזאת עוד לפני שבכלל מגיעים לזירה לוחמי אש מקצועיים.

מכיוון שחשוב כל כך להחזיק ציוד לבטיחות מפני אש בכל בניין או מקום עבודה, כאשר כל הציוד מרוכז במקום אחד שהגישה אליו נוחה ומהירה – מדובר ביתרון משמעותי ובטיחותי. לשם כך ניתן לקנות ארון כיבוי אש, שיכיל בתוכו את כל אמצעי הטיפול בשריפה שפרצה.


למה משמש ארון כיבוי אש?

ארון כיבוי אש הוא למעשה ארון שמגיע במגוון גדלים, וניתן לאחסן בו אמצעים להגנה מפני אש. בדרך כלל, ארון כיבוי אש ממוצע יכיל לפחות מטף כיבוי אש, ובמקרים רבים גם זרנוקים וגלגלונים, שמאפשרים הזרמה מהירה של מים או חומר לכיבוי אש במקרה שפורצת דליקה.

היתרון המשמעותי ביותר של החזקת ארון כיבוי אש טמון בכך שהוא מאפשר לרכז במקום אחד את כל הפריטים שיסייעו למיגור אש במקרה הצורך. כאשר מתקינים ארון כיבוי אש, חשוב ליידע את כל מי שגר או עובד במקום שבו בוצעה ההתקנה, כדי שבמקרה הצורך כל אחד יוכל להגיע במהירות אל הארון ולעשות שימוש יעיל בפריטים שבתוכו.

ארון כיבוי אש הוא מרכיב מרכזי וחשוב בכל מערכת שמגלה ומטפלת באש, והנוכחות שלו בהחלט יכולה להיות מצילת חיים. לכן, כדאי תמיד לוודא כי כל האנשים הנמצאים במרחב המשותף יודעים בדיוק היכן נמצא הארון ואיך לתפעל את הציוד שנמצא בתוכו, כדי לטפל במהירות הגדולה ביותר בכל מקרה שבו מתחילה להתפשט אש במבנה.

8 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול